Kariera

Młodszy Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem

Opis stanowiska:

  • Bieżący udział w procesie zarządzania ryzykiem
  • Bieżący udział w procesie rozliczeń i rozrachunku transakcji zawieranych na Towarowej Giełdzie Energii S.A.
  • Prowadzenie monitoringu zobowiązań i zabezpieczeń finansowych poszczególnych Członków Izby
  • Analiza rynków prowadzonych przez TGE S.A., wyznaczanie i analiza parametrów do wykorzystywanych modeli, przeprowadzanie testów poziomu zabezpieczeń
  • Uczestnictwo w pracach rozwojowych w zakresie istniejących oraz tworzonych rynków towarów giełdowych i instrumentów finansowych
  • kontakt z Członkami Izby i bankami

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub matematyczne (preferowane: informatyka i ekonometria, finanse i rachunkowość, matematyka)
  • Umiejętność obsługi komputera wraz z pakietem MS Office (w szczególności bardzo dobra znajomość programu Excel), znajomość języka VBA będzie dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • Minimum podstawowa znajomość zagadnień związanych z Rynkiem Finansowym
  • Wysokie umiejętności analityczne
  • Bardzo dobra organizacja pracy, sumienność i zaangażowanie

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie zgłoszenia z załączonym CV na adres

Do aplikacji proszę dołączyć klauzulę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Izbę Rozliczeniową Giełd Towarowych S.A. z siedzibą przy al. Jana Pawła II 80 lok. F35 w Warszawie 00-175 dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego obecnie lub w przyszłości, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z poz. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania.”